április 2018 hónap bejegyzései
Hol a boldogság mostanában?
Közhely, hogy kevés dolog foglalkoztatja az emberiséget olyan kitartóan, mint a boldogság kérdése. Az utóbbi néhány évtizedben a boldogságkutatás önálló tudományággá fejlődött. Eredményei megcáfolták azt a tévhitet, hogy a boldogság kulcsa a pénz és a siker. Rámutattak arra, hogy az … Folytatás…
Népvándorlás és éghajlat
Az elmúlt évek legtöbbet emlegetett témája az Európába áramló százezrek kérdése, ebben hazánk szerepe, az ország jövője, kultúrájának megőrzése. Nemrég olvastam egy, a témához új szempontokat adó, 2017-es könyvet (Jankó Ferenc: Éghajlat, tudomány, történetek). A kötet nyolc neves magyar tudóssal … Folytatás…
E-tanoda, Skype-on ide-oda
Kísérleti jelleggel indult, de egyértelműen pozitív folytatásra érett, és megduplázta résztvevői számát az immár második éve tartó E-tanoda program, melynek keretében budapesti elit gimnazisták korrepetálják önkéntes alapon hátrányos helyzetű, a legszegényebb falvakban élő, tanulási nehézségekkel küzdő társaikat. Idén már 40 … Folytatás…
Néha csak egy igen kell
Fáradt voltam, ezért valaki érkezésének híre nem töltött el örömmel, sőt előre sajnáltam magam, hogy mennyit kell majd vele vesződnöm, beszélgetnem. Megérkezett, de semmi nem úgy alakult, ahogy gondoltam: kedves volt, örült nekem, és egyáltalán nem kellett vele beszélgetnem, mert … Folytatás…
A várakozás zsoltára
Tél és tavasz fordulóján az ember is ösztönösen vágyik a megújulásra, amihez a testi-lelki lomtalanítás értékes időszakán át vezet az út.
Folytatás...Az Úr jobb kezének lenni
Amikor a legutóbbi életigét végigolvastam – „Jobbodat, Uram, megdicsőíti ereje” (Kiv 15,6) – először nehezemre esett megérteni, miként is lehetne megvalósítani, de végül az fogalmazódott meg bennem, hogy talán én vagyok, aki az Úr jobb kezeként, a cselekedeteim által Isten … Folytatás…
Isten beszólt
Sokszor előfordul mostanában, hogy látok valamit, úgy érzem, kaptam egy fényt, amit nagyon szeretnék továbbadni, de másokban kimondva, kimondatlanul ezt érzem: „Ne szólj bele az életembe, nem kértem tőled tanácsot!” Persze igyekszem ezt tiszteletben tartani, de fáj, mert úgy érzem, … Folytatás…
Váratlan szabadnapok
Pár hónapja egy általános, nagy fáradtság van rajtam. Amikor észrevettem, hogy a főnököm két egymást követő hétfőre szabadnapot adott nekem, bár csak egyet kértem, nagyon megörültem, és alig vártam, hogy végre kialudjam magam, és az igencsak elmaradt otthoni dolgaimmal haladjak … Folytatás…
A tudatos hallgatás művészete
A másik iránti nyitottság, elfogadás, és saját érzéseink nyílt közlése teremtik meg az együttműködés lehetőségét.
Büntetés helyett nevelőbb jellegű a jóvátétel.
Éljen az anyanyelv!
Nem vagytok egyedül: ezzel a biztatással nyílik meg a Minority SafePack elnevezésű polgári kezdeményezés honlapja, melynek célja az Európai Unión belül élő őshonos nemzetiségek anyanyelvhasználati jogának széleskörű biztosítása a tagállamokon belül az oktatás minden fázisában, a kulturális életben, a regionális … Folytatás…
Igen a végsőkig
Chiara Lubichra emlékezünk, halálának 10. évfordulóján
Giulia Folonari, ötven éven át Chiara Lubich fokolártársa, titkárnője, életének különleges szemtanúja vall e gazdag élet utolsó időszakáról
Mi az ima? – könyvújdonság
Pasquale Foresi válogatott írásai az imádságról. Új Város, Budapest, 2018. Mindannyian vágyunk arra, hogy az imádság pillanataiban átéljük Isten közelségét, szeretetét. Mit kell tennünk ezért? Hogyan függ össze az imádságunk és az életünk? Hogyan hív minket Isten személyesen, és … Folytatás…