Közösségi Művészeti Csoport (V.) – Durst Norbert
Cikksorozatunk a Közösségi Művészeti Csoporttal foglalkozik. Az alábbiakban interjút közlünk, melyet a csoport tagjával, Durst Norberttel készített Fehérpataky Rita:
Neked mit jelent az, hogy közösségi művészet?
Elsősorban a kapcsolatokat jelenti, tulajdonképpen egy közösséget, amit megpróbálunk formálni, ezekből a művészekből, és ennek próbálok tevékeny részese lenni. Úgy érzem, hogy igazából mindenki a maga módján építi ezt a közösséget. Aztán itt van egy plusz is, vannak adottságaink, amiket ingyen kaptunk és próbáljuk ingyen is továbbadni.
Mitől közösségi művészet és nem művészeti közösség?
Én úgy érzem, azért nem művészeti közösség, mert elsősorban nem a művészet a cél, hanem számunkra a középpontban inkább a kapcsolatok vannak. Tehát a művészeten kívül is próbálunk egymás életének a részesei lenni, ezért közösségi művészet.
Ez folyamatban van, vagy még az elején vagytok, és ez egy cél?
Ahhoz képest, ahogy kezdtük, folyamatosan növekszik, ezt lehet érezni. Voltak közös produkciók már, tehát ez megvalósul az előadásokban is, de az élet egyéb területein is. Próbáljuk egymást támogatni, amennyire lehet, amennyi energiánk van erre, de szerintem megy előre.