Két fénykép, közös történet
Egy Baliban történt súlyos pokolgépes terrortámadást követően 2002. októberében alakult meg Indonéziában a Világbéke Bizottság, amely elkészíttette a föld népeinek testvériségét hirdető világbéke-gongot. Ebből minden évben más országnak adnak egy-egy példányt. Indiában, és különös örömünkre Magyarországon is van már ilyen emlékmű.
2006-ban a New Delhiben található Gandhi Smriti Centre kapta meg a gongot, Gandhi első erőszakmentes tüntetése (a szatjágraha) századik évfordulója alkalmából. 2016. januárjában itt fényképezték le a Fokoláre Mozgalom elnökét és társelnökét a közösség tagjai társaságában, indiai utazásuk alkalmával.
A másik fotó 2015. októberében készült Gödöllőn, az országos Teens4unity találkozón, egy városismereti vetélkedő alkalmával. A becses tárgyat 2008-ban kapta meg Magyarország, és ezen belül is Gödöllő.
A gongon látható jelképek együtt hivatottak a világbékét képviselni. A koncentrikusan elhelyezkedő sávok közül a legkülsőn a világ összes független országának zászlaja látható. A következőn a világbéke-gong elnevezés olvasható angolul és eredeti indonéz nyelven, amit két fehér virág választ el egymástól. Az angol felirat a nemzetköziséget, az indonéz a világbéke-gong indonéz származását jelképezi, míg a virágok a szépséget, a jólétet és a harmóniát. A belső körgyűrűn jelennek meg a világ fő vallásainak szimbólumai. Legbelül a földgolyó látható.
Prokopp Katalin
Fotók: fokolare.org, Staub Bulcsú albumából
IRGALMASSÁG
Két fénykép, közös történet
Új Város – 2016. április