Családi zsebkönyvek
Fókuszban a párkapcsolat
Az Új Város karácsonyi ajándékkal szeretné meglepni olvasóit! A szokástól eltérőn már most eláruljuk, hogy mi lesz a csomagban. A lap decemberi számához csatolva mellékeljük minden kedves előfizetőnknek a Párom, édes párom – Házastársi beszélgetések című zsebkönyvet, amely a családi élet aktuális kérdéseivel foglalkozó sorozatunk első kötete. A zsebkönyvek a „Közösség, Élet, Család – Komplex Együttműködési Program” keretében az Európai Unió támogatásával jelennek meg. Az első kötet tárgyalja a házaspár kommunikációs kultúrájának számos vonatkozását, foglalkozik a kommunikációs rövidzárlatokkal, a másikra való teremtő odafigyeléssel, egymás igazi megértésének feltételeivel, az őszinteséggel, a kritikával, az építő és fejlesztő beszélgetésekkel és más fontos és érdekes témákkal. Néhány részlet a könyvből:
Meghitt beszélgetések
„Az asszonyoknak általában nagy igénye van ilyesmire, a férfiaknak pedig sokszor nehezen szánják rá magukat. Az egyik gyakori hiba ilyenkor az, hogy a felismert jó cél megvalósítása érdekében megpróbálunk nyomást gyakorolni partnerünkre, addig „rágjuk a fülét”, míg be nem adja a derekát. Az így kicsikart beszélgetésekben aztán kevés köszönet van, sokszor éppen ellenkezőleg sülnek el, mint szerettük volna. Mit tehetünk akkor mégis, hogy létrejöjjön a mélyebb lelki közösség közöttünk? ”
A társalgás dinamikája
„Aki beszél, az ügyeljen arra, hogy ne tartsa magánál túl sokáig a szót. A házastársak közötti egyenlőség abban is megnyilvánul, hogy egy téma megbeszélésénél arányosan váltakozzon egymással az, hogy ki beszél és ki hallgat. Ha megfelelően „körbejártuk” a kérdést, akkor adjuk át a s szót társunknak, hogy lehetőséget adjunk neki is a megnyilvánulásra.”
Együttérzés és egyetértés
„Beszélgetési kultúránkban meg kell tanulnunk szétválasztani egymástól a figyelmes, odaadó és együtt érző meghallgatást, a másik gondolatainak a tudomásul vételét a jóváhagyástól és az egyetértéstől. Tudomásul venni egy másik személy gondolatait, lehetőség szerint átélni érzéseit nem feltétlenül azt jelenti, hogy jóvá is hagyjuk azokat vagy egyetértünk velük. Egy házasságban könnyen előfordul, hogy az egyik fél „kapásból” irreálisnak ítéli a másik vágyait, terveit, és attól való félelmében, hogy a másik túlságosan belelovallja magát a hibásnak tartott elképelésbe, már az első szavaknál közbevág és világossá teszi, hogy halva született ötletnek tartja azokat.”
AJÁNDÉKUNK
Azok az olvasók, akik még ebben a naptári évben előfizetnek az Új Város 2014-es számaira, a további hét kötetet is ajándékként kapják. Témáink között szerepel még a házaspár lelki élete, a családi döntéshozatal, a gyermeknevelés, a szexualitás, a házassági válságok kezelése, a családi és a társadalmi környezet kapcsolata.