Az Új Város Alapítvány által megjelentetett könyvek megrendelhetőek online a www.prosperoD.hu oldalon.
Hana Pinknerová: Mit súg Isten az anyák fülébe?
Feje tetején áll a ház? Úgy érzed, elborít a tennivaló, minden összeesküszik ellened? Legszívesebben ordítanál? Sok anya érzi így magát olykor a kisgyerekes időszakban. Úgy tűnhet, sem időnk, sem energiánk az Istennel való kapcsolatunkra. Hana Pinknerová cseh írónő szórakoztatóan emberi történetei is ezeket a helyzeteket írják le, de a végkifejlet valahogy mégis más. Ezekben az
Folytatás...Paksy Eszter szerk. – Közelkép az iszlámról
Az utóbbi évek eseményei, az európai és közel-keleti nagyvárosokat érő terrortámadások, az Iszlám Állam kegyetlenkedése, a menekültek áradata állásfoglalásra kényszerítenek mindannyiunkat. Szükségét érezzük, hogy az iszlámról a valósághoz minél közelebb álló, a sokféleséget minél jobban reprezentáló képet alkossunk. A kötetben szereplő tíz tanulmányban muszlim és keresztény szakértők mutatják be a széles olvasóközönségnek az iszlám
Folytatás...Gáborné Haáz Andrea – Paksy Eszter – Isten önkéntesei Magyarországon
Az 1956-os magyarországi eseményeket látva Chiara Lubich lelkesítő vezércikket írt a Fokoláre Mozgalom éppen megszületett újságjába és kifejezte, hogy szükség van olyan emberekre, akik szabadon, hivatalos fogadalmak nélkül, leginkább a munkahelyükön, a szűkebb társadalmi környezetükben tesznek tanúságot Istenről. Ez volt az a szikra, ami meggyújtotta a lángot. Ma Isten önkéntesei szerte a világon jelen vannak.
Folytatás...Barlay Ágnes – Mit hozott a Jézuska?
Ez a kis írás azt járja körbe, hogy a fiatal házasok családdá alakulásába hogyan épülnek be az ünnepek. Nincs két család, aki ugyanúgy ünnepel, még akkor sem, ha azonos városban, azonos társadalmi rétegben élnek. Amikor két fiatal összeköti az életét, bármennyire szeretik is egymást, bármennyire hasonló is az életfelfogásuk, mégis sok területen különböznek egymástól. Ez persze egyáltalán nem baj, ettől lesz dinamikus a házasság. A fiataloknak ki kell alakítaniuk a saját ritmusukat, szokásaikat, amelyek sokszor különböznek eredeti családjuk szokásaitól. Ez lassan épül fel, az élet adja a különböző helyzeteket, amelyeket valahogy meg kell oldani.
Folytatás...Roberto Pacini és mások – Szenvedélyek fogságában
„Nem bírok meglenni nélküle! Szeretem… Miért ne csinálhatnám?”
Ezek a gyakran hallott mondatok egy újfajta szabadság érzetét keltik bennünk. Ám ez a szabadság csak látszólagos, hiszen a fogyasztói szemlélet irányítja.
Jelen kultúránk kedvez a függőségeknek. A gyors megoldások életstílussá váltak, a nevelésből hiányoznak a korlátok, ami oda vezet, hogy képtelenek leszünk kezelni a frusztrációkat. A családi krízisek és a nagyvárosi magány szintén a függőségek melegágya.
Folytatás...Berndt Mihály – Román Zsuzsa – Van egy dobásod!
E könyv egyes fejezetei a dobókocka oldalaihoz kötődő mottókat mélyítik el. A kockához mellékelt rövid magyarázatokat a kötet magyar szerzői (a magyarországi EcoOne tagjai vagy együttműködői) kiegészítették további elméleti megfontolásokkal, és sok olyan konkrét tapasztalattal, melyekből kiderül, hogyan valósíthatjuk meg azokat a mindennapokban.
Folytatás...Chiara Lubich – Az elhagyott Jézus
Közösségi lelkiség sorozatunk jelen kötetében az egység titkáról lesz szó, az Útról, aki az egységre elvezet minket, a keresztre feszített és elhagyott Jézusról. A könyv első részében három, 1983-ban a közösség tagjainak tartott előadás szerkesztett változatát olvashatjuk, melyek bemutatják az alapítónő legelső megsejtéseit Jézus elhagyatottságáról. Lelkiségének ez az egyik legeredetibb gondolata, mely új vonásokkal gazdagítja Jézus szenvedésének értelmezését az egész egyház számára. A második részben a téma két újabb kifejtése található. Az egyik az Egyházak Világtanácsának ülésén hangzott el 2002-ben, és bemutatja, milyen hatással van az elhagyott Jézus iránti szeretet az ökumenikus párbeszédre.
Folytatás...Chiara Lubich – Az egység
Az egység annyira jellegzetes és fontos a Fokoláre Mozgalomban, hogy az egység lelkiségének is nevezik, az egység karizmájáról beszélnek. Chiara Lubich életében sokszor beszélt az egységről a legkülönbözőbb egyházi és társadalmi környezetben. Közösségi lelkiség sorozatunk e kötetében az 1980-ban Rocca di Papaban tartott előadását és az ENSZ-ben 1997-ben mondott beszédét közöljük. Az előbbi a téma lelki jellegű megközelítését mutatja be, míg az utóbbi kitér arra, milyen társadalmi hatása van a keresztény módon értelmezett egységnek.
Folytatás...